בלוג

הסיפור שלי

מאמרים נוספים

הופעה בתכנית הבוקר של ניב רסקין: כך תיקחו הלוואות בצורה מושכלת ונכונה

הסיפור שלי

במהלך תכנית הבוקר של ניב רסקין, הצגתי 5 טיפים ללקיחת הלוואות בצורה נכונה. אני מציגה אותם גם לפניכם במאמר הזה.


טיפ 1. נסו לחסוך במקום לקחת הלוואה

הבחינו מהי הלוואה טובה ומקדמת ומתי נוכל להסתדר גם בלי. לפני כל הוצאה גדולה (מבר מצווה ועד טיול משפחתי), תכננו את המטרות והיעדים ותחסכו לקראת הוצאה משמעותית על מנת שלא תצטרכו לקחת הלוואה. עדיף לחסוך 1,600 שקלים בכל חודש ולהגיע ליעד של 30,000 לטיול משפחתי גדול מאשר לקחת הלוואה בשביל האירוע.

טיפ 2. וודאו שההחזר החודשי לא מכניס אתכם למינוס

בעודנו ניגשים לקחת הלוואה – חשוב לוודא שההחזר החודשי שהולך להתווסף לא פוגע באיזון העו"ש. לשם כך, צרו קובץ תקציב של הוצאות מול הכנסות ותכניסו לשם את ההחזר הצפוי מההלוואה וודאו שזה לא מפר את האיזון. במידה ויש חריגה בגלל הסכום, צריך לבדוק איפה אפשר לצמצם. אל תיקחו הלוואות שיכניסו אתכם למינוס, זה כדור שלג שאי אפשר לצאת ממנו, על אחת כמה אם לקחנו הלוואה לצורך סגירת מינוס.

טיפ 3. וודאו שההלוואה היא לצורך מטרה ברורה

כשמתקשרים אלינו מהבנק ומציעים הלוואה – תסרבו! ובטח כשאנחנו מקבלים הודעות אסמס אטרקטיביות, זה אסור בתכלית האיסור! זה ממש מסוכן. לקיחת הלוואה זה לא מבצע בסופר, אנחנו לא יכולים להיענות בחיוב להצעה של פקיד אם אנחנו לא צריכים את הכסף למטרה ברורה. הלוואה היא מוצר יקר שמעמיס על משק בית.

טיפ 4. הגדירו מה ההחזר החודשי האופטימלי עבורכם

הגדירו כמה אתם יכולים להחזיר כל חודש ואם אתם רוצים סכום מסויים שהבנק שלכם לא מוכן לתת, נסו מקומות אחרים – מוביל לטיפ מספר 5.

טיפ 5. בחרו נכון את מקור ההלוואה

הבנק הוא לא האופציה היחידה. איפה עוד אפשר לקבל הלוואה? בבנק אחר ולפעמים אפילו לא צריכים להעביר את פעילות העו"ש.. במקום העבודה, קרנות, קופות גמל וחברות אשראי. וזכרו, לא רק פריסת השנים חשובה אלא גם הריבית והפירעון, אלו דברים שחייבים לשים לב אליהם ועל פיהם לבחור את המקור הנכון ביותר עבורכם.

ההתנהלות הכלכלית הנכונה שלכם
מתחילה עכשיו

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם